Kā rīkot Alfa kursu, kas jāzina un noderēs kursa norisei

Kādi ir galvenie Alfas elementi?

 • Viesmīlība – vienkārša maltīte vai uzkodas ar kādu siltu dzērienu, mūzika vai joki, kas palīdzēs radīt vietu, kur viesiem iepazīties un justies gaidītiem
 • Uzruna – katrā nodarbībā tiek apskatīta kāda no tēmām (skatīt zemāk). Uzrunu var sniegt uzaicināts lektors vai tikt atskaņota Alfas filma.
 • Diskusijas – viesi sadalās mazākās grupās, lai apspriestu dzirdēto un dalītos ar savu viedokli un jautājumiem brīvā un draudzīgā gaisotnē

Kāda ir kursa struktūra?

Alfa ir veidota kā 11 nedēļu nodarbības, kurās apskata 15 tēmas. Draudzēs tā parasti tiek rīkota 1-2 reizes gadā. Alfas noslēgumā iespējams organizēt viesības, kurās Alfas absolventi var ielūgt savus draugus un paziņas un gūt ieskatu un interesi apmeklēt nākamo Alfu.

Alfas nodarbību kārtība:

1. nedēļa – ievads “Vai dzīvē ir kas vairāk?”

2. nedēļa – “Kas ir Jēzus?”

3. nedēļa – “Kāpēc Jēzus mira?”

4. nedēļa – “Kā es varu būt pārliecināts par savu ticību?”

5. nedēļa – “Kāpēc un kā man lūgt?”

6. nedēļa – “Kāpēc un kā man lasīt Bībeli?”

7. nedēļa – “Kā Dievs mūs vada?”

Kursa vidū notiek īpaša nedēļas nogale (vai diena) izbraukumā vai citā norises vietā, kad uzmanība tiek pievērsta Svētā Gara personai un tajā visā pilnībā var izpausties Alfas raksturīgie elementi – sadraudzība, slavēšana un pielūgsme, aizlūgšanas, diskusijas, jautrība un atpūta. Nedēļas nogales tēmas:

– “Kas ir Svētais Gars?”

– “Ko Svētais Gars dara?”

– “Kā es varu tikt piepildīts ar Svēto Garu?”

– “Kā man vislabāk izmantot turpmāko dzīvi?”

Pēc tam nodarbības turpinās ierastajā vidē ar šīm tēmām:

8. nedēļa – “Kā es varu pretoties ļaunumam?”

9. nedēļa  – “Kāpēc un kā mums stāstīt citiem?”

10. nedēļa  – “Vai Dievs dziedina šodien?”

11. nedēļa – “Kam man Baznīca?”

Dažas lietas, kas jāņem vērā, plānojot Alfu:

Kas ir jūsu auditorija?

Ar kādu nolūku jūs rīkojat Alfu? Vai jums ir pieejami visi nepieciešamie materiāli? Vai esat atraduši vietu, kur viesi jutīsies brīvi un ērti? Vai jūs esat atraduši piemērotu laiku Alfai? Ja rīkojat Alfu jauniešiem, mums ir pieejami īpaši materiāli tieši Jauniešu Alfai.

Alfas norise

Rīkojot Alfu klātienē, parūpējies par maltīti vai kādām uzkodām, nodrošinot brīvu un draudzīgu vidi, kur viesi var justies gaidīti. Uzrunu par nedēļas tēmu vari vadīt pats, ņemot par pamatu Alfas lekciju pierakstus vai grāmatu Dzīves jautājumi, pieaicinot kādu vieslektoru vai atskaņojot Alfas tēmu filmas. Pēc uzrunas viesi sadalās mazākās grupās, kur katrai ir vadītājs un palīgs, lai apspriestu dzirdēto un rosinātu sarunas. Alfas norisē tev noderēs komandas un dalībnieka rokasgrāmatas, kuras vari atrast mūsu Veikalā vai PDF formātā vietnē MyAlpha.

Alfa Mājās notiek, ņemot par pamatu šo pašu struktūru. Atkarībā no viesu skaita, tu vari piesaistīt vēl kādu palīgu. Šādai Alfai nebūs nepieciešama arī reklāmas kampaņa, viesus vari aicināt mutiski vai nosūtot digitālu ielūgumu. Ielūgumu sagataves meklē sadaļā Alfas materiāli.

Ja rīko Alfu tiešsaistē, visu nepieciešamo informāciju meklē sadaļā Alfa tiešsaistē. Mēs piedāvājam Alfas veidotu videozvanu platformu Alpha Now, lai nodrošinātu jūsu kursa norisi tiešsaistē. Tā ietver video atskaņošanas, mazo grupu un čata funkcijas. Lai uzzinātu vairāk, dod mums ziņu!

Ja tev rodas vēl kādi jautājumi, mēs tev palīdzēsim, sazinies ar mums!

Reģistrācija

Rīkojot Alfa kursu jebkādā formātā, mēs lūdzam to reģistrēt vietnē myAlpha. Šajā platformā vari piekļūt visiem materiāliem, plānot savu kursu un publicēt to, lai tā parādās Alfas kartē. Alfa Latvija birojs būs informēts par tavas Alfas norisi un varēs palīdzēt visos jautājumos.

Lai piekļūtu un lejupielādētu visus kursa materiālus, jāreģistrē savs kurss. Pat, ja nav zināmi konkrēti datumi vai laiki, izveidojiet testa versiju un tad labojiet datumus / laikus, kad tie būs zināmi un atzīmējiet “Publicēt kursu”.

Veidi, kā veicināt Alfu:

 • Plakāti un baneri reklāmai un ielūgumi, ko izdalīt viesiem – Alfas materiāli
 • Informācija jūsu draudzes/organizācijas mājaslapā un sociālajos tīklos, sociālo tīklu kampaņas
 • Informācija draudzē un personīga ielūgšana. Idejas un padomi aicināšanai atrodami šeit.

Alfas zīmols

Alfa ir globāls zīmols un mēs vēlamies saglabāt un veicināt tā atpazīstamību, pieturoties pie vienota noformējuma. Izpēti Zīmola vadlīnijas un veido savas Alfas noformējumu tam atbilstoši.

Draudzība ar kaimiņiem

Darboties kopā ar citām draudzēm vai organizācijām ir vieglāk – izmantot kopīgus resursus, vienotu publicitāti un uzaicināt daudz vairāk cilvēku uz Alfu. Iespējams plānot kopīgu Alfas atklāšanas pasākumu, izveidot sarakstu ar notiekošojām Alfām jūsu reģionā, vai arī apvienot savus resursus, attiecībā uz brīvprātīgajiem komandas vai ielūgšanas ziņā. Lielākas draudzes var ņemt savā paspārnē mazās draudzes, kā to jau dara vairākas arī Latvijā.

Iesaisti savu draudzi

Lūdz atbalstu draudzes/organizācijas vadībai. Tā var palīdzēt veicināt Alfu no iekšpuses un mudināt cilvēkus iesaistīties – veidojot atbalstu, komandu un aicinot viesus.

Uzsāc ar blīkšķi

Uzsākt Alfu ar svinīgu pasākumu ir ideāls veids, kā iepazīstināt potenciālos viesus ar Alfu. Atklāšanas pasākums var ietvert mūziku, jautrību, ēdienus un dzērienus, izklaidi, īsu uzrunu (varbūt slavenību interviju vai vieslektorus) un intervijas ar Alfas absolventiem. 

Komunikācija

Sazinieties ar tuvāko Alfas komandu vai Alfas biroju. Pastāsti par savu Alfu vai lūdz atbalstu tās rīkošanā.

Noskaties Alfas uzrunas

Ir vairāki veidi, kā noklausīties un noskatīties Alfas uzrunas pirms paši uzsākat Alfu: “Alfa ar Nikiju Gambelu” pieejama vietnē MyAlpha vai DVD formātā (ar subtitriem latviešu valodā), ir iespēja būt par viesi kādā citā Alfā vai noskatīties Alfas filmas angļu valodā vietnēs MyAlpha un Youtube.

Drīzumā latviešu valodā būs pieejamas Alfas filmas, kā arī Alfas Jauniešu filmas.

Budžets un maltīte

Alfai nav jābūt ekskluzīvi dārgam pasākumam, tomēr ir izmaksas, kas jāņem vērā. Tās varētu būt: svinības, rokasgrāmatas, telpas – vietas izmaksas, nedēļas nogales izmaksas, maltītes, publicitāte. Tiešsaistes Alfai izmaksas varētu būt mazākas.

Lūgšana par viesiem

Mēs aicinām lūgt par savu Alfu un citām Alfām visā Latvijā. Aktīvās Alfas draudzes parasti rīko lūgšanu vakarus pirms katras nodarbības.

Grupu vadītaji un palīgi ir atbildīgi par regulārām lūgšanām un aizlūgšanām par viesiem savā grupā. Kā komanda jūs varat lūgt par savu grupu ik dienas un pirms katras nodarbības.

Slavēšana un pielūgsme Alfā

Daļa no Alfas uzdevuma ir sniegt ieskatu tajā, kas ir draudze un ko tajā dara. Tāpēc mēs gribam iepazīstināt viesus ar dievkalpojumu un pielūgsmi pakāpeniski un iejūtīgi. Ja jūs domājat, ka uzreiz slavēt Dievu viesiem varētu būt nedaudz neērti, izmēģiniet un dariet kaut ko mazliet atšķirīgu, piemēram, atskaņojiet kādu mierīgu pielūgsmes dziesmu vai melodiju maltītes un diskusiju laikā. Izmantojiet video ierakstus ar slavēšanas dziesmām ar vārdiem zem video – iespējams, kursa otrajā pusē aicinot visus dziedāt kopā. Uzaiciniet slavētāju, kurš vadītu skaistu pielūgsmes vakaru.

Apmācības

Komandas apmācības ir ļoti svarīgas, ja jūs vēlaties, lai Alfa ir tik laba, cik laba vien var būt. Apmācības dos katram komandas loceklim pārliecību un uzņēmību veidot dinamisku mazo grupu un iesaistīties Alfas norisē. Komandas bieži vien iziet apmācības pirms katras Alfas, lai atsvaidzinātu savu atmiņu, iepazītu citus aktīvistus un varētu būt lūgšanā viens par otru.

Alfas apmācības darbojas tāpat kā Alfas uzrunas: lektori un apmācību dalībnieki ēd kopā, klausās apmācību lekcijas un pārrunā jautājumus, ir laiks arī diskusijām un lūgšanām. Ja jūs vēlētos noorganizēt apmācības savā draudzē, sazinieties ar Alfas biroju.

Pēdējās apmācības notika 20. janvārī. Ieraksts pieejams šeit.

Ieraksts no 2021. gada septembra apmācībām “Kas ir Alfa un kā to rīkot” atrodams šeit.

Nākamās apmācības notiks Alfas Foruma ietvaros 10. septembrī Rīgā. Vairāk infomācijas sadaļā Jaunumi.

Apmācību ierakstus no Alfas foruma 2020, kurā padziļināti tika aplūkotas tēmas Mazo grupu vadīšana, Pastorālā aprūpe u.c. atradīsi mūsu Youtube kanālā.

Komandu lomas

Jums jānodrošina, ka jūsu komandas dalībniekiem ir sava loma Alfā. Tas dos viņiem mieru un pārliecību, kā arī jums būs mazāk, par ko uztraukties.

 • Alfas administrators – nodrošina Alfas norisi, komunikāciju, plānošanu
 • Alfas vadītājs – cilvēks, kas ievada katru nodarbību un ir gatavs arī veikt pastorālo aprūpi par viesiem
 • Tehniskais cilvēks – nodrošinās mūzikas un video atskaņošanu. Šāda loma ir ļoti būtiska tiešsaistes Alfai – izsūtīt ielūgumus, pievienot viesus videozvanam, sadalīt cilvēkus mazajās grupās, sekot līdzi audio un video kvalitātei, atskaņot ierakstus.
 • Palīgi – persona vai komanda, kas pārrauga, kā viss ir sagatavots – visi praktiskie darbi – telpas, galdi, kafija, materiāli utt.
 • Mazo grupu vadītāji un palīgi – viņi ir apņēmušies būt uz katru lekciju, apņēmušies uzturēt draudzību ar viesiem ilgtermiņā un lūgt par viņiem, būt atvērti iespējamām sociālām grupas aktivitātēm
 • Slavēšanas vadītājs – ja tiek iekļauta slavēšana Alfas norisē, tad slavēšanas vadītājs būs ļoti noderīgs.

Reģistrē savu Alfu vietnē myAlpha

myAlpha ir Alfas plānošanas rīks un piekļuve nodarbību materiāliem. Tas ir bezmaksas rīks, lai atbalstītu tevi Alfas rīkošanā un nodrošinātu visus materiālus vienuviet.

myAlpha plānošanas rīks

Plānošanas rīks palīdzēs tev ieplānot komandas apmācības, Alfas nodarbības un Alfas nedēļas nogali. Izmantojot šo rīku, tu vari arī uzaicināt savu komandu digitālajā platformā un piekļūt visiem savas Alfas materiāliem. Tu vari publicēt savu Alfu, lai cilvēki varētu to atrast Alfas kartē.

Nodarbību materiāli

Vietnē myAlpha vari lejupielādēt Alfas uzrunas par nodarbību tēmām. Tur atradīsi arī rokasgrāmatas un materiālus tavai Alfas komandai un viesiem. Ja meklē papildus materiālus, tos atradīsi šeit:

Uzzināt vairāk

Meklē tuvāko Alfu

Atrodi sev tuvāko Alfu un piedalies

Atrast Alfu

Alfas stāsts

Uzzini par mūsu organizāciju un globālo darbību

Par Alfu

Atbalsti Alfas biroju

Palīdzi Alfas birojam aizsniegt visu Latviju un aprīkot draudzes

Ziedot Alfai