Par mums

Mēs esam par draudzēm, priekš draudzēm un ar draudzēm

Alfa aizsākās Bromtonas Svētās Trīsvienības baznīcā (Holy Trinity Brompton (HTB)) Londonā, 1977. gadā. 1990. gadā to pārņēma Nikijs Gambels (Nicky Gumbel) un pārveidoja to par kursu tiem, kuri iepriekš nebija pazīstami ar kristietību. Cilvēku skaits, kuri apmeklēja Bromtonas Alfu, strauji pieauga līdz simtiem un piesaistīja citu draudžu uzmanību no dažādām konfesijām, kas meklēja efektīvu evaņģelizācijas pieeju.

Tā rezultātā, 1993. gadā notika pirmā Alfas konference, kurā piedalījās vairāk nekā 1000 baznīcu līderi, lai iepazītos ar Alfu un uzzinātu, kā to izmantot savā draudzē. Interesei pieaugot, tika organizētas starptautiskās Alfas konferences, un 1994. gadā tika uzņemta oriģinālā Alfas filmu sērija, lai padarītu to pieejamu pēc iespējas plašākam cilvēku lokam.

Šodien Alfu ir izmēģinājuši miljoniem cilvēku visā pasaulē un tā ir tulkota 112 dažādās valodās. Alfas uzrunas tika pielāgotas mūsdienu klausītājiem, radot Alfas filmu sērijas, kā arī tika izveidotas Jauniešu filmu sērijas, lai pasniegtu evaņģēliju arī jaunākām paaudzēm. Laikiem mainoties, draudzes turpina izmantot Alfu kā efektīvu veidu, lai iepazīstinātu cilvēkus ar Jēzus Kristus Labo vēsti.

Alfa Latvijā

Alfa Latvijā notiek kopš 2003. gada un to rīko gandrīz visu kristīgo konfesiju draudzes un organizācijas. Alfa ir pulcējusi simtiem brīvprātīgo, kuri vēlas dalīties ar Kristus vēsti un mainīt cilvēku dzīves.

Alfa Latvija ir nodibinājums, kas veicina Alfas un tās nozaru (Jauniešu Alfa, Alfa Darbavietā, Alfa Cietumā, Laulāto kurss, Pirmslaulību kurss) attīstību Latvijā.

Mūsu vīzija ir evanģelizētas tautas, atdzīvinātas draudzes un izmainīta sabiedrība.
Mūsu misija ir dot ikvienam iespēju dzirdēt Labo Vēsti par Jēzu Kristu, apmeklējot saistošu nodarbību ciklu savas dzīvesvietas tuvumā.

Mēs strādājam kopā ar visu konfesiju draudzēm, palīdzam tām augt un stiprināties savā aicinājumā un mācekļu veidošanā.

Alfa Latvija padomē darbojas:
māc. Oskars Smoļaks
pr. Rihards Rasnacis
māc. Edgars Mažis
Ģirts Pētersons, Edmunds Ābelītis

Liels paldies mūsu atbalstītājiem: Bonifatiuswerk, 3WFUND, Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes draudze, Āgenskalna baptistu draudze, Siguldas katoļu baznīca, Alpha Romania, Alpha International

Mūsu vērtības

Vienotība ir mūsu spēks!

Alfa ir veidota tā, lai uzsvērtu pašu galveno, par ko visas kristīgās konfesijas ir vienprātis. Mēs ticam, ka tas, kas mūs vieno, ir neizmērāmi lielāks par to, kas mūs šķir. Alfa, kuru rīko vietējās draudzes, ir iedarbīgs evaņģelizācijas veids. Koncentrējoties uz kristīgās ticības būtiskākajām lietām, tas paver iespējas izmantot Alfas nodarbības gandrīz jebkurā kontekstā, lai ikvienam būtu iespēja redzēt evaņģēlija nestās pārmaiņas savu draugu un paziņu dzīvē.

Mēs ticam, ka draudzes ir pelnījušas to labāko

Mūsu mērķis ir atbalstīt draudzi ar resursiem un rīkiem, kas palīdz radīt vietu, uz kuru cilvēki labprāt vēlētos atvest savus draugus un runāt par Jēzu. Alfas filmu sērijas un Alfas Jauniešu sērijas tika radītas, lai dotos ar viesiem vairāku nedēļu ticības iepazīšanas ceļojumā. Katra nodarbība aptver būtisku evaņģēlija elementu tā, lai tam būtu viegli sekot, dodot cilvēkiem iespēju izpētīt jautājumus par dzīvi, ticību un Dievu.

Bez maksas un pieejams visiem

Alfa tiek sniegta bez maksas un mēs aicinām to sniegt par brīvu arī viesiem. Mēs uzskatām, ka ikvienam jādod iespēja bez maksas izpētīt dzīves jautājumus un kristīgo ticību, neatkarīgi no atrašanās vietas pasaulē. Alfa ir bezpeļņas organizācija, kas paļaujas uz ziedotāju dāsnumu, lai nodrošinātu Alfas resursus bez maksas.