Alfas ziņas un jaunumi

Ir īstais laiks, lai uzsāktu Alfa kursu savās mājās, draudzē vai organizācijā – attālināti vai klātienē. Aicinām iepazīties ar materiāliem sadaļā Alfa kurss un reģistrēt savu kursu vietnē myAlpha.


Evaņģelizācijas bukleti

Svētku laikā cilvēku sirdis ir daudz atvērtākas mīlestībai un piedošanai, kas ir Kristus vēsts centrā. Dalieties ar šo mīlestību caur bukletiem, kas kodolīgi, mīļi un asprātīgi pastāsta par evaņģēliju un uzrunā cilvēkus ar piedošanas vēsti. Bukleti var būt lieliska dāvaniņa vai papildinājums esošai dāvanai Ziemassvētkos.

Iespējas iegādāties – Veikals


Pieejami jauni reklāmas materiāli!

Lai kursa rīkotāji varētu uzrunājoši un vizuāli patīkami noformēt savu kursu, Alfas birojs ir sagatavojis jaunu reklāmas materiālu kampaņu. Kampaņas nosaukums ir “Meklē atbildes?”, un tas izaicina viesus nākt ar saviem lielajiem jautājumiem uz Alfu un apspriest tos kopā ar citiem.

Materiāli pieejami vietnē myAlpha un šīs mājaslapas sadaļā Alfas materiāli.


Rīko Līderu konferences skatīšanās pasākumu savā draudzē!

Līderu konference ir iespēja kristiešiem no visām tradīcijām, paaudzēm un kultūrām sanākt kopā kā vienam veselam, piedzīvot Jēzu un tikt piepildītiem ar Svēto Garu. Mēs ticam evaņģēlija spēkam caur globālo Kristus draudzi, kas spēj mainīt dzīves un pārveidot pasauli. Neskatoties uz to, kur tu atrodies, tev ir daļa Dieva Valstības darbā!

Mēs vēlamies, lai Līderu konference ir pieejama bez maksas tiem, kuri nevar pievienoties klātienē Londonā 1. un 2. maijā. Konferences spilgtākie mirkļi tiks apkopoti 2 stundu un 15 minūšu pasākumā, kas tiks translēts tiešsaistē 24. maijā un atkārtots 25. maijā. Konference būs angļu valodā.

Mēs priecāsimies, ja apsvērsi rīkot Līderu konferences skatīšanās pasākumu savā draudzē. Izvēlies sev piemērotāko skatīšanās laiku:

1. variants: 24. maijs plkst. 13:30

2. variants: 25. maijs plkst. 11:00

3. variants: 25. maijs plkst. 21:00

Vairāk informācijas par to, kā sagatavoties konferencei – https://www.leadershipconference.org.uk/lc23-gather-as-a-church


20. aprīlī notiks Alfas lūgšanu vakars

Pievienojies mums tiešsaistē lūdzot par Kristus vēsts izplatību, gatavām sirdīm un par Dieva spēku un vadību kalpotājiem Alfa kursu un Laulāto kursu darbībā Latvijā. Tā būs iespēja Alfas komandām un vadītājiem no visas Latvijas savienoties un lūgt cits par cita vajadzībām un stiprināties katra personīgajā un kopīgajā kalpošanā.

Vakaru vadīs kalpotājs Edmunds Ābelītis.
Vakars notiks ceturtdien, 20. aprīlī no plkst. 20:00 līdz 21.00 Zoom platformā.
Iesūtiet lūgšanu vajadzības uz info@alfakurss.lv vai 27012122.

Zoom reģistrācija un pieeja šeit


Alfas filmu sēriju atklāšana notiks 25. februārī

Ielūdzam uz sēriju atklāšanu sestdien, 25. februārī Rīgas Mateja draudzē, Matīsa ielā 50B, Rīgā.

Pasākuma plāns:

Alfas filmu sērijas prezentācija no 11.00 – 13.00:
uzrunas no draudžu un kalpošanu vadītājiem, mūzika ar Ditu Svarupu-Robaldi un Alfas filmu pirmizrāde – ieskats vienā no sērijām.

Alfas Jauniešu sērijas prezentācija no 13.00 – 15.00:
mūzika ar Eliju Gobu, liecības no jauniešu kalpošanu vadītājiem, Alfas jauniešu sēriju pirmizrāde (viena no sērijām + ieskats apmācību sērijās).

Kā jau pirmizrādei pieklājas, būs popkorns un uzkodas, dāvanas un lieliska atmosfēra. Aicinām katru, kurš vēlas iepazīties ar jaunajām filmu sērijām latviešu valodā. Ieeja brīva. Pēc pasākuma sērijas būs pieejamas lejupielādei vietnē myAlpha.

Autostāvvieta pieejama Mateja baznīcas iekšpagalmā (iebraukšana pa vārtiem no kreisās puses).

Pasākuma laikā var tikt filmēts un fotografēts.


Alfas filmu sērija un Alfas Jauniešu sērija nāks klajā februārī

Alfa Latvija priecīgi ziņo, ka pēc ilga darba Latvijā būs pieejama Alfas filmu sērija un Alfas Jauniešu sērija latviešu valodā. Filmu sērijas ir lielisks materiāls, kas palīdzēs rīkot Alfa kursu jebkuram formātam un auditorijai – mājās, draudzē, skolā, cietumā, tiešsaistē vai citur. Filmas būs pieejamas lejupielādei un atskaņošanai tiešsaistē caur Alfas rīkošanas vietni myAlpha. Alfas filmu sērija ietver 16 sērijas, kurās tiek kodolīgi un saistoši pasniegtas kristīgās ticības galvenās tēmas Bībeles mācībā, liecībās un intervijās. Tām nāk klāt arī divas apmācību sērijas. Līdzīgi Alfas Jauniešu sērija sastāv no 13 sērijām, trīs apmācību sērijām un ceļveža mazo grupu vadīšanai.

Filmu sērijas veidoja Alfas Lielbritānijas un ASV komandas. To uzņemšana ir notikusi visā pasaulē. Pēc ilga tulkošanas procesa tās nu ir pieejamas arī latviešu valodā.

Alfas filmu sērija un Alfas Jauniešu sērija latviešu valodā ir tapusi pateicoties Bonifatiuswerk atbalstam.


Līderu konference notiks klātienē Londonā

Ielūdzam uz Leadership Conference 2023 1. un 2. maijā Londonā, ko rīko Alfas globālā komanda. Tā būs iespēja piedzīvot Dievu un augt savā aicinājumā kopā ar līderiem no visas pasaules.

Vairāk informācijas – https://www.leadershipconference.org.uk


Jaunums – Alfas uzrunu pieraksti

Piedāvājam jaunu materiālu – Alfas uzrunu pierakstus latviešu valodā. Šis materiāls palīdzēs kursa lektoriem pasniegt kursa nodarbības – katra uzrunas daļa ir uzskatāmi sadalīta un atzīmēta – tas palīdzēs orientēties un pielāgot uzrunu savai pieredzei, kā arī saglabāt būtiskākās runas daļas.

Katras uzrunas dokuments ir PDF formātā uz aptuveni 15 lapām. Tos lejupielādēt vari vietnē myAlpha, kad tiek reģistrēts kurss vai sadaļā Alfas materiāli.


Alfas Forums notiks 17. septembrī

Forumā piedalās:

• Mārcis Dejus – “Exodus” jauniešu kalpošanas vadītājs, kurš rīko misijas braucienus un evaņģelizācijas pasākumus
• Marks Ozolinkevičs – “Ir vēl” kalpošanas vadītājs un pieredzējis ielu evaņģelizācijas kalpotājs

• Gatis Olte – Mateja baptistu draudzes Alfa kursa administrators

• Ulvis Kravalis – evaņģēlists un Latvijas Kristīgās Studentu brālības vadītājs

Uz tikšanos sestdien, 17. septembrī Āgenskalna Baptistu draudzē Mārupes ielā 14, Rīgā no plkst. 10:00 līdz 14:00.

Pieteikšanās Forumam un programma – https://forms.gle/TUCaefdnTnV5vNHB7 


Alfas dārza svētki pulcina kalpotājus no visas Latvijas

Sestdien, 4. jūnijā norisinājās Alfas dārza svētki, kas pulcināja vairāk nekā 50 Alfa kursu rīkotāju, brīvprātīgo un draudžu vadītāju no visas Latvijas. Pateicamies katram dalībniekam un kalpotājam par klātbūtni un Dievam par doto želastību un saulaino laiku kopā! ☀️

Svētku laikā dzirdējām liecības no dažādu konfesiju draudžu pārstāvjiem, spēlējām spēles, slavējām, laivojām, baudījām gardumus un iepazinām cilvēkus no Latvijas draudzēm. Paldies Bolderājas ev. lut. draudzei par uzņemšanu un katram iesaistītajam svētku tapšanā. Uz tikšanos nākamreiz!


Alfas birojs ielūdz uz Alfas dārza svētkiem 4. jūnijā!

Aicinām Alfa kursa rīkotājus, brīvprātīgos, draudžu vadītājus un katru, kurš ir bijis vai ir daļa no Alfa kursu tīkla visā Latvijā uz sen gaidītu un sirsnīgu satikšanos Alfas dārza svētkos Bolderājā 4. jūnijā no 14.00 līdz 18.00.

Programmā:
Liecības un pieredzes stāsti, uzrunas ar māc. Edgaru Maži un Matīsu Babrovski, pr. Rihardu Rasnaci, slavēšana, spēles, grils un zupa, sadraudzība un tīklošanās, laivas un citas atrakcijas

Norises vieta: Bolderājas ev. lut. draudze, Lielā iela 45, Rīga
Lūdzam pieteikt savu dalību šeit – https://forms.gle/8h89qEhsBQXs1aJT6 vai pa tālruni 27012122.

Ierašanās: ar groziņu saldo uzkodu galdam (pēc iespējām)


Laulāto kursa jaunā versija ir klāt!

Laulāto kurss ir unikāla un noderīga iespēja palīdzēt pāriem draudzē, paziņu lokā vai pilsētā stiprināt viņu laulību, atjaunot savstarpējo saikni vai nostiprināt veselīgus ieradumus. Kursa formāts ir veidots kā randiņš, kura laikā pārim pavadīt laiku pie kopīgas maltītes, klausīties saistošās uzrunās un pavadīt laiku saturīgās sarunās.

Lai ikviens varētu rīkot Laulāto kursu atbilstoši savām iespējām, esam sagatavojuši jaunus materiālus kursa norisei –

  • 7 nodarbību sērijas latviešu valodā (katra aptuveni 45 minūtes gara ar integrētām pauzēm priekš uzdevumiem un sarunām pāra starpā)
  • dalībnieku dienasgrāmata ar kursa atziņām, uzdevumiem un ieteikumiem
  • vadītāju ceļvedis, kas palīdzēs kursa rīkotājiem
  • zīmola vadlīnijas
  • reklāmas materiālu sagataves, ko iespējams pielāgot sava kursa vajadzībām
  • kursa pabeigšanas sertifikātu sagatave u.c.

Uzziniet vairāk sadaļā Laulāto kurss un rīkojiet savu kursu! Ja nepieciešama palīdzība, sazinieties ar mūsu biroju.


Alpha ielūdz uz Līderu konferenci 2. un 3. maijā!

Līderu konference notiks tiešsaistē 2. un 3. maijā četros dažādos laika posmos, lai pēc iespējas vairāk cilvēku no visas pasaules varētu pievienoties un iedvesmoties no izciliem runātājiem un māksliniekiem.

Lai arī kādā jomā tu darbotos, LC22 ir priekš tevis! Tas būs tiešsaistes pasākums, lai piedzīvotu Dievu un iedvesmotos savam aicinājumam. Līderu konference notiks angļu valodā, ar tulkojumiem krievu, poļu, spāņu un citās valodās. Konference pēc Latvijas laika tiks translēta 2. maijā 13.30-16.00 un 3. maijā 11.00-13.30 un 21.00-23.30.

Ielūdz savus draugus, paziņas, kolēģus un draudzi! Izvēlies sev ērtāko laiku un reģistrējies dalībai šeit – www.leadershipconference.org.uk


Laulāto konference notiks 11. februārī

Laulāto konferencē dalīsies iedvesmojoši un pieredzējuši pāri par laulātajiem aktuālām tēmām, kā arī tiks prezentēti jaunie Laulāto kursa materiāli, kurus varēs lietot draudzes, organizācijas un citi interesenti. 

Laulāto konferencē piedalās:

  • Rihards un Viktorija Kostigovi par tēmu Konfliktu risināšana. Kostigovi ir prakses “Laulība – laimīgi līdz mūža galam?” laulību konsultanti
  • Dainis un Liene Pandari par tēmu Sazināšanās māksla. Dainis ir Ogres Trīsvienības baptistu draudzes mācītājs, kuram kopā ar sievu ir 15 gadu pieredze kā pirmslaulību un laulāto pāru lektoriem un konsultantiem
  • Krists un Linda Kalniņi par pieredzi ar Laulāto kursu. Krists ir Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes ev. lut. draudzes mācītājs un abiem ar sievu Lindu ir plaša pieredze Laulāto kursa vadīšanā un pāru atbalstā

Skaties konferences tiešraidi Alfa Latvija YouTube kanālā 11. februārī plkst. 18.00. 

Seko Laulāto kursa Instagram profilam @laulatokurss


Vadlīnijas Alfas reklamēšanai un viesu aicināšanai

Esam sagatavojuši informatīvu ceļvedi, kā veicināt Alfas reklāmu un viesu aicināšanu. Ceļvedī atradīsi idejas reklāmas kanāliem, kā iesaistīt draudzi un apkārtējos viesu aicināšanā un citus noderīgus padomus. Lejupielādē ceļvedi šeit.


Alfas apmācības notiks 20. janvārī

Alfa ir rīks, kas rada vietu, kur uzdot dzīves lielos jautājumus un iepazīstina ar kristietības pamatiem brīvā un interaktīvā veidā. Alfa notiek visā pasaulē un to rīko visu kristīgo tradīciju pārstāvji. 

Uzzini, kā rīkot Alfu šī gada pirmajās Alfas apmācībās 20. janvārī, plkst. 19.00 tiešsaistē. 

Reģistrējies pasākumam – https://zoom.us/…/tJMvcuuppjwrG9Ft6yxKIzkoD5Tb1U_vQmiq

Apmācībās dzirdēsi, kā vadīt mazās grupas, kā rīkot aizlūgšanas par viesiem un citas tehniskas nianses kā ielūgumi, mūzika, nedēļas nogales organizēšana u.c.


Īpaši Alfas materiālu komplekti par siltām cenām Alfa kursa dalībniekiem, komandai vai Laulāto kursam.

Komplekts noderēs aicinot draugus uz Alfa kursu, sagatavojot savu komandu kalpošanai Alfā un laulības stiprināšanai. Pasūti, rakstot uz info@alfakurss.lv. Noformēsim pasūtījumu un saņemsi 2-5 darba dienu laikā.

Uzzini vairāk par katru materiālu – www.alfakurss.lv/veikalsGaidāmi jauni materiāli latviešu valodā!

Lai nodrošinātu lielisku pieredzi gan Alfas rīkotājiem, gan dalībniekiem, mums ir svarīgi piedāvāt vislabākos materiālus Alfas norisei. Tādēļ, pēc ilga darba, varam priecīgi ziņot, ka ar februāri sāksim piedāvāt jaunus materiālus – Laulāto kursa filmas un jaunu dienasgrāmatu dalībniekiem. Turpinām arī darbu pie Alfas filmu sērijas un Jauniešu filmu sērijas tulkošanas latviešu valodā.

Priecāsimies par jūsu lūgšanu atbalstu!


Izmanto personalizētu ielūgumu, lai ielūgtu draugus uz Alfu!

Mūsu kolēģi Nīderlandē ir sagatavojuši lielisku un interaktīvu veidu, kā aicināt draugus uz Alfu: animētu ielūgumu. Pievieno īsu video ar sevi un drauga vārdu, lejupielādē un sūti draugiem un paziņām sociālo tīklu platformās. Vai nav aizraujoši? 🙂

Izveido savu ielūgumu šeit – https://invitetoalpha.com/lv/ .


Alfas apmācības 15. septembrī

Ja vēlies gūt ieskatu Alfas rīkošanā vai apmācīt savu komandu, pievienojies Alfas apmācībām tiešsaistē 15. septembrī 18.00. Apmācībās dzirdēsi par to, kas ir Alfa, kā tā pozitīvi ietekmē draudzi, un vērtīgus soļus un padomus tās rīkošanā – kā sākt, kas ir vajadzīgs, kā aicināt viesus un tehniskie padomi. Apmācības ilgums ~1 stunda.

Apmācību ieraksts pieejams šeit – Kas ir Alfa un kā to rīkot