Atklāj dzīvi, ticību un jēgu

Alfa ir vairāku nedēļu nodarbības, kurās varam sanākt kopā, lai apspriestu dzīves lielos jautājumus.

Kas ir Alfa?

Mēs ticam, ka katram jādod iespēja izpētīt kristietību, atklāt ticību, uzdot jautājumus un dalīties ar savu viedokli.

Alfa ir nodarbību cikls kristietības izpētei. Katrā nodarbībā tiek aplūkots kāds kristietības aspekts un dota vieta sarunām, viedokļiem un jaunām draudzībām. Alfa notiek visā pasaulē, tā nav piesaistīta vienai konkrētai konfesijai, ikviens ir laipni aicināts un gaidīts. Tā norisinās tiešsaistē, kafejnīcās, baznīcās, universitātēs, mājās, cietumos, darbavietās – vienkārši izvēlies sev tuvāko vai ērtāko vietu! Nav divu vienādu Alfu, taču parasti tām ir trīs pamata elementi: maltīte, uzruna un sarunas.

Kā tas izskatās?

Kopā būšana

Neatkarīgi no tā, vai tā ir draugu kompānija pie galda, vai tikšanās tiešsaistē, laiks, ko veltām viens otram, ir tā vērts. Arī Alfā tā ir. Katra nodarbība sākas ar maltīti un brīvām sarunām, pat tiešsaistē.

Uzruna

Uzrunas ir veidotas tā, lai rosinātu sarunas. Katra uzruna ilgst aptuveni trīsdesmit minūtes, un to var sniegt lektors vai tikt atskaņots kā videoklips. Uzrunas apskata galvenās dzīves un ticības problēmas un atklāj kristīgās ticības pamatus, pievēršoties tādiem jautājumiem kā “Kas ir Jēzus?”, “Kā Dievs mūs vada?”, “Kāpēc un kā man lūgt?” un “Kam man baznīca?”.

Diskusijas

Viena no svarīgākajām Alfas sastāvdaļām ir iespēja dalīties savās domās un apspriest nedēļas tēmu, diskutējot mazākā grupā. Tomēr, nav nekāda pienākuma ko teikt un nav arī nekā tāda, ko nevarētu teikt (patiešām!). Tā ir iespēja cilvēkiem uzklausīt vienam otru un pasniegt savu viedokli godīgā, draudzīgā un atklātā vidē.

Alfas laikā pieņemtie lēmumi, un Dieva ielaišana manā dzīvē man deva stabilu, nemainīgu pamatu, ne ar ko nesalīdzināmu piepildījumu un jaunu, jēgpilnu dzīves virzību.

Kristaps Kravalis,
HiPotential vadītājs, personības izaugsmes treneris

Alfā piedzīvotais bija tas, kas man vajadzīgs, lai ieraudzītu sevi un saprastu, kas es esmu un kā es dzīvoju. Ticības ceļā guvu pārliecību, ka lieliem un maziem dzīves jautājumiem ir atbildes.

Līna Rudzone,
Latvijas Radio 2 ētera personība

Atrodi Alfu savā tuvumā

Alfas notiek visā pasaulē. Atrodi zemāk, kur tavā tuvumā notiek Alfa. Tā ir bez maksas, bez spiediena, un, ja pēc pirmās nodarbības nevēlies vairs to apmeklēt, nav nekādu saistību to darīt. Parasti Alfa ilgst no 9 līdz 12 nedēļām, ar vienu nodarbību nedēļā.