Alfa tiešsaistē

Alfa ir ērts rīks, lai iepazīstinātu apkārtējos ar Labo vēsti. Alfa dod iespēju cilvēkiem satikties ar citiem arī tiešsaistē un uzzināt vairāk par kristīgo ticību.

Aizsniedz cilvēkus, kuri parasti nebūtu nokļuvuši draudzē – dari to tiešsaistē!

Alfa ir interaktīvas nodarbības, kas izpēta kristietības pamattēmas. Pagājušajā gadā aptuveni 30 000 draudžu un organizāciju rīkoja Alfu, un to apmeklēja vairāk kā 1,3 miljoni dalībnieku.

Alfas trīs sastāvdaļas:

Savienojies

Alfa ir iespēja atklāt dzīves lielos jautājumus kopā ar citiem atvērtā un brīvā gaistonē.

Klausies

Katra nodarbība aplūko kristīgās ticības pamatus, piemēram, kas ir Jēzus, kā mums var būt ticība, un kā Dievs mūs vada.

Diskutē

Katra uzruna rosina sarunas, kuras palīdz vadīt mazo grupu vadītāji un palīgi.

Tiešsaistes pieredze

Alfu ir iespējams rīkot arī tiešsaistē. Draudzes, kuras jau ir to darījušas, redz ievērojamu ietekmi uz viesiem un vadītājiem, kuri piedalījās Alfā. Tiek piedzīvotas dziļas sarunas, atklāti jautājumi un pārsteidzošas atbildes, aizlūgšanas, draudzības, dziedināšanas un izmainītas dzīves.

 • Alfa tiešsaistē atver durvis jauniem cilvēkiem, kuri citādi nebūtu nokļuvuši Alfā
 • Tiešsaistē ir lielāka iespēja, ka viesi atgriezīsies uz nodarbībām nākamajās nedēļās
 • Alfa tiešsaistē iesaista un mobilizē vairāk gados jaunu cilvēku
 • Alfa tiešsaistē nostiprina ilgtermiņa mācekļus un līderus draudzēs
 • Alfu tiešsaistē var rīkot ērtāk un ar minimāliem resursiem
 • “Alfa tiešsaistē pārrauj robežas. Tagad varam aizsniegt cilvēkus, kuri citādi nebūtu tikuši līdz draudzei un dzirdējuši Labo vēsti.”

  Rīgas Mateja baptistu draudze

  Mēs esam pārsteigti, cik uzcītīgi viesi apmeklēja Alfu un kāds atklātības līmenis tika piedzīvots mazajās grupās. Pateicoties pēdējā brīža idejai rīkot tiešsaistes Alfu, seši cilvēki izlēma kristīties. Dievs darbojas, pat tiešsaistē!”

  Vestminsteras kapela, ASV

  “Draudzē piedzīvojām jau trešo Alfu tiešsaistē. Atkal esam varējuši pārliecināties, ka Dievam nav nekādu robežu, lai aizsniegtu cilvēku sirdis. Arī šī Alfa ir daudziem palīdzējusi pirmo reizi dzīvē sacīt JĀ Jēzum.”

  Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes ev. lut. draudze

  Digitālie risinājumi

  Ja tev nav iespējas rīkot Alfu klātienē, mēs iedrošinām to darīt arī tiešsaistē. Mēs ticam, ka mums un draudzēm attīstoties, Dievs var aizsniegt arvien vairāk cilvēku. Galvenais, par ko padomāt:

  1. Atrodi risinājumu tiešsaistē

  Tiešsaistē ir atrodami daudzi lieliski veidi, kas ļaus draudzei atskaņot video, veikt uzrunu un veidot diskusijas. Dažas no platformām, ko mēs iesakām, ir Zoom, Google Hangouts, Skype un failiem.lv.

  2. Izvēlies formātu

  1. variants – visi dalībnieki pieslēdzas vienai videokonferencei un kopīgi klausās uzrunu. Pēc uzrunas dalībnieki tiek sadalīti mazākās istabās. Šāds variants labi strādā Alfām līdz 75 personām.

   2. variants – katra mazā grupa skatās uzrunas ierakstu indivuduālā videokonferencē. Mēs iesakām to darīt, ja dalībnieku ir vairāk kā 75.

  3. Alfas nedēļas nogale

  Ja ir iespējams tikties mazākās grupās, apsveriet iespēju rīkot Alfas nedēļas nogali vai dienu klātienē. Draudzes ir piedzīvojušas, ka Alfas dalībnieki vēlējās satikties dzīvē un biju ļoti atvērti klātienes formātam.

  Ja rīkojat tiešsaistes nedēļas nogali, mēs iesakām:

  1. Noskatīties/noklausīties visas trīs uzrunas uzreiz

  2. Iekļaut dzīvās vai iepriekš ierakstītas liecības, lai radītu personīgu un dzīvu atmosfēru

  3. Ieplāno kādas jautras aktivitātes dienas gaitā. Aptaujas, spēles, smieklīgi video – tas padarīs dienu dažādāku un nenogurdinošu.

  4. Aizlūgšanu kalpošana

  We recommend each host feels out their group when it comes to prayer ministry: Mēs iesakām katram vadītājam izvērtēt savas grupas viesus, lai rīkotu aizlūgšanas:

  1. Sadalieties mazākās grupās un lūdziet viens par otru

  2. Sadalieties pa divi un lūdziet individuāli

  3. Aiciniet viesus iesniegt lūgšanu vajadzības caur tērzēšanas lodziņu vai īsziņu. Vadītājs var sarunāt laiku lūgšanai ar katru viesi individuāli.


  Ieteikumi

  Mēs palūdzām draudzēm, kas rīko Alfu tiešsaistē, padalīties ar saviem ieteikumiem.

  Viesmīlība

  Lai gan grupas tiekas tiešsaistē, mēs joprojām varam atrast interesantus veidus, kā parūpēties par viesmīlību un uzņemšanu.

  Regulāra komunikācija

  Nosūti iknedēļas e-pastu ar iepriekšējās nodarbības kopsavilkumu un lūdz viesiem padalīties ar savām domām caur e-pastu. Draudzīgi un bez pārmetuma sazinies ar tiem, kuri nepiedalījās kādā no nodarbībām.

  Aktivitāte nodarbību laikā

  Vadītājam ir jābūt ļoti klātesošam un aktīvam jau no nodarbības sākuma – sveicinot viesus, uzdodot jautājumus, jokojot. Izvairies no klusuma brīžiem, lai uzturētu grupā aizrautību.

  Tērzēšanas logs

  Iedrošini vadītājus un palīgus izmantot tērzēšanas funkciju, lai komentētu un uzdotu jautājumus uzrunas laikā, vai kamēr norit diskusijas.

  Vadītāju sagatavošana

  Nodrošini vadītājus ar video ierakstiem, diskusiju jautājumiem un piekļuvi platformai, kuru izmanto draudze. Draudzes ir ievērojušas, ka cilvēki ir daudz atvērtāki tiešsaistē nekā klātienē. Nodrošini, ka grupu vadītāji ir tam gatavi.

  Nodrošini kvalitatīvas diskusijas

  Palūdz, lai visi viesi pieslēdz video
  Palūdz, lai viesi pieslēdzas no klusas vides, ja iespējams
  Palūdz, lai visi viesi ieslēdz savus mikrofonus (izņemot trokšņainā vidē). Tas dod iespēju dabīgām, brīvi plūstošām sarunām.
  Palūdz, lai viesi neizmanto mākslīgos fonus. Tas radīs dabīgāku vidi sarunām.

  Tehniskās nianses

  Interneta savienojums: ja tu vadi Alfu tiešsaistē, nodrošini, ka tavs savienojums ir stiprs. Ja iespējams, pieslēdzies internetam ar ārējo kabeli.

  Īsi un jauki: draudzes ir atklājušas, ka cilvēki tiešsaistē sāk zaudēt interesi pēc vienas stundas. Mēs iesakām visai Alfas nodarībai nepārsniegt 1,5 stundu.


  Stāsti no visas pasaules