Kā rīkot Laulāto kursu

Laulāto kurss palīdz pāriem stiprināt savas attiecības un dziļāk iemīlēt un izprast savu laulāto draugu

Laulāto kurss ir palīdzējis tūkstošiem pāru dziļāk mīlēt un izprast savu laulāto draugu

Latvijā ir notikuši daudzi Laulāto kursi un tie ir vērtīgs ieguvums katrai draudzei un organizācijai, kuras vēlas atbalstīt pārus un ģimenes. Laulāto kursu izveidoja Nikijs un Sīla Lī 1996. gadā un šobrīd tas tiek rīkots visā pasaulē. Kursa saturs paredzēts ikvienam laulātam pārim vai tiem, kuri ir attiecībās jau ilgu laiku – gan tiem, kas atrodas kādās grūtībās, gan tiem, kas vēlas veidot vai nostiprināt labu komunikāciju un ieradumus, neatkarīgi no attiecībās aizvadīto gadu daudzuma. Kursa saturs veidots tā, ka to apmeklēt var ikviens – neatkarīgi no draudzes piederības vai reliģiskās pārliecības. Septiņu nodarbību laikā tiek apskatītas tādas tēmas kā:

  • Stiprs pamats
  • Sazināšanās māksla
  • Konfliktu risināšana
  • Piedošanas spēks
  • Ģimenes ietekme
  • Labs sekss
  • Mīlestība darbībā

Kurss ietver arī noslēgumu – kursa izvērtējuma vakaru, kurā tiek pārrunāta un izvērtēta kursa norise, kā arī pārrunātas rekomendācijas turpmāko kursu pilnveidei.

Laulāto kurss ir īpašs ar to, ka katru nodarbību laulātais pāris pavada divatā romantiskā atmosfērā pie galdiņa, baudot sagatavotu maltīti, klausoties praktiskas zinošu lektoru sagatavotas lekcijas un pārrunājot sagatavotus uzdevumus divatā.


Kā rīkot Laulāto kursu?

Lai rīkotu Laulāto kursu, mēs piedāvājam Nikija un Sīlas Lī veidoto Grāmatu laulātajiem, septiņu nodarbību ierakstus DVD un Laulāto kursa rokasgrāmatu dalībniekiem, kas palīdzēs nodarbību rīkošanā un kursa viesiem sekot līdzi tēmām, pildīt uzdevumus un veikt pierakstus. Nikija un Sīlas lekciju ieraksti par katru tēmu pieejami ar latviešu valodas subtitriem. Visus materiālus vari atrast mūsu Veikalā.

Jaunās kursa filmas latviešu valodā būs pieejamas februārī kopā ar jaunu dalībnieku dienasgrāmatu un citiem materiāliem. Tam par godu notiks Laulāto konference, kurā dalīsies vairāki pāri un tiks prezentēti jaunie materiāli. Vairāk informācijas sekos.

Sūti mums e-pastu, lai pirmais saņemtu paziņojumu par gatavajām filmām un materiālu jaunumiem.

Laulāto kurss ir unikāla iespēja pārbaudīt savas laulības stiprumu, veikt nelielu “inventarizāciju”, lai padarītu laulību vēl pievilcīgāku un drošāku. Kursa formāts ļauj pārim strādāt individuāli, mācoties uzlabot gan savstarpējo komunikāciju, gan izvērtējot līdzšinējās pieredzes plusus un mīnusus.

Edgars Mažis,
Rīgas Āgenskalna baptistu draudzes mācītājs, Laulāto kursa vadītājs

Aicinu Laulāto kursu izmantot gan draudzēs, organizējot romantiskos vakarus pāriem, gan individuāli. Laulāto kurss būs jo īpaši pievilcīgs tiem, kam patīk veselīgs humors.

Rihards Rasnacis,
katoļu priesteris, Siguldas prāvests